Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo użytkowane, ponieważ mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, pigmentów i wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę i prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy bądź dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Doskonale łagodzi cerę po depilacji czy też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub doliczyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku lub też rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one nadzwyczaj łagodne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba przystosować wedle ukochanego zapachu lub ewentualnie właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, niemniej jednak oraz o naturę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.