Pośród licznych województw w Polsce, Kraków wyróżnia się nie jedynie w obszarze sztuki i akademickim, ale również na licznych innych obszarach. Staje się miastem otwartym do mieszkania. Przekształcenia, jakie dokonały się w mieście w ostatnich latach dają poczucie, że Kraków naprawdę pnie się do przodu.
Pomocne nowości w stolicy małopolski.
Co pozytywnego wypracowano w ciągu ostatniego okresu? Ilość zmian i nowości inwestycyjnych jest duża. Niezwykle wsparły rząd w tej materii finane Unii Europejskiej, z których Kraków chętnie korzysta. Dynamiczne akcje w temacie pozyskiwania dofinansowania sprawiły, że gmina uzupełniła się o kolejne węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz ciekawe miejsca dla ludności.
Niemałe zmiany są niewidoczne dla statystycznego obywatela. Nie znaczy to jednak, że nie zostały poczynione. Zwykle ignorujemy fakty, które nie są ściśle z naszymi potrzebami związane. Przeciętnemu obywatelowi miasta zdaje się, że w regionie za mało się dzieje. Tymczasem Kraków rozwija się z każdym miesiącem. Programy naprawcze w obszarze zarządzania śmieciami, tworzeniu oraz modernizacji siatki kanalizacyjnej, stawianie ekranów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, które pozwalają mieszkańcom pełniej oraz bardziej komfortowo żyć. Kraków zmienia się również pod kątem opcji rozrywkowych. Potencjał miasta rośnie za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. takie inwestycje inspirują przyjezdnych do odwiedzin.
Rozpoczynane przez radnych akcje nie dotyczą jedynie ścisłego środka miasta, ale również są związane z pełnym województwem . Dlatego lepiej nie narzekać lecz dostrzec innowacje w jakie obrodził Kraków.
Przyszłe lata – jeśli uda się utrzymania szybkości zmian – umożliwią miastu stać się zachwycającą stolicą małopolski.
Majchrowski