Świetna włoska kuchnia
Pragniesz dobrze zjeść? Pośród szerokich opcji, jakie proponuje kuchnia europejska na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, kolorów i duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Standardowemu Polakowi włoska kuchnia, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie potrawy

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dodać do tej potrawy. restauracja włoska Kraków Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy drobiowe oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, focaccia, ravioli oraz szeroki wybór deserów – np. granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film